Produkcje filmowe

PRODUKCJE FILMOWE
Realizacja filmów przez nasz zespół obejmuje wszystkie etapy produkcji filmowej. Zapewniamy kompleksową obsługę projektów filmowych i multimedialnych od scenariusza po projekcję. Nasza oferta którą kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucji, obejmuje:

FILMY REKLAMOWE (bardzo krótka, zazwyczaj 30-sekundowa forma filmowa w której scenariusz i zdjęcia ukierunkowane są na jak najlepsze pokazanie reklamowanego produktu lub usługi i zachęcenie potencjalnych odbiorców do skorzystania z oferty).


FILMY PROMOCYJNE (krótkie filmy, mające na celu promowanie produktu, usługi, idei, instytucji, regionu, lub osoby).


FILMY WIZERUNKOWE (krótkie lub średniej długości filmy mające na celu prezentację i promocję firm, przedsiębiorstw, instytucji, stowarzyszeń, fundacji, zespołów, twórców i działaczy. Filmy te mają na celu budowanie i utrwalenie pozytywnego wizerunku).


FILMY INSTRUKTAŻOWE I SZKOLENIOWE (krótkie formy filmowe mające na celu wsparcie szkoleniowców podczas szkolenia personel lub pracowników firmy czy instytucji).


WIDEO INSTRUKCJE OBSŁUGI (rodzaj filmów szkoleniowych ukazujących aspekty techniczne i sposoby użytkowania przedmiotów lub urządzeń).


RELACJE Z IMPREZ I EVENTÓW (Jest to rodzaj krótkiego filmu promocyjnego, utworzonego po wydarzeniu, mający na celu pokazanie najważniejszych i najciekawszych zdarzeń podczas trwania eventu. Z reguły filmy te są realizowane w formie wideoklipu przeplatanego wypowiedziami uczestników i organizatorów).


RELACJE Z KONCERTÓW MUZYCZNYCH (Stanowią dokument filmowy w formie produkcji wielokamerowej, w których obraz i dźwięk są integralną i nierozerwalną częścią).


“MAKING OF” lub “BACKSTAGE”, (Rodzaj filmu promocyjnego dokumentującego wydarzenia za kulisami produkcji telewizyjnych, filmowych, muzycznych czy fotograficznych. Filmy tego typu pokazują etap produkcji od kuchni).


TELEDYSKI MUZYCZNE – WIDEOKLIPY (krótkie filmy będące tłem do prezentowanego utworu muzycznego).


UJĘCIA TIMELAPSE (Film poklatkowy wykonany metodą fotograficzną, przedstawiający długotrwały proces np. budowy, instalacji konstrukcji lub procesy zachodzące w przyrodzie w jednym krótkim ujęciu. Jest najefektowniejszą formą zaprezentowania piękna przyrody lub powstawania infrastruktury).


PREZENTACJE MULTIMEDIALNE (Filmowa forma prezentacji produktu, usługi, instytucji, idei, regionu lub wydarzenia łącząca w atrakcyjny sposób animacje dwu i trójwymiarowe, schematy, wykresy i dane liczbowe, zdjęcia, filmy, muzykę i efekty dźwiękowe).


FILMOWANIE Z POWIETRZA (Filmy z wysokiej i bardzo wysokiej perspektywy realizowane przy pomocy zdalnie sterowanych platform – tzw. “dronów”).


MONTAŻ I POSTPRODUKCJĘ filmową i fotograficzną.
Na etapie preprodukcji opracowujemy scenariusz, storyboard, szukamy odpowiednich lokalizacji, aktorów, statystów, lub organizujemy casting. To także moment na precyzyjną wycenę realizacji. Produkcja filmu rozpoczyna się wraz z pierwszym klapsem na planie zdjęciowym i kończy z ujęciem finalnym. Trzeci etap to postprodukcja, czyli montaż, udźwiękowienie, koloryzacja oraz przygotowanie finalnego formatu. Na każdym z tych etapów dokładamy wszelkich starań aby film był doskonałej jakości technicznej i wizualnej. Precyzyjne ujęcia, dynamika i dopracowany styl sprawiają, że nasze filmy przyciągają i skupiają uwagę widza.

Wybrane produkcje filmowe

Hotel “Zacisze”

Film promocyjny dla kompleksu wypoczynkowego “Zacisze” w Węgierskiej Górce

Film promocyjny, zrealizowany na zlecenie Agencji kreatywnej Kręcisię!
Piękna sceneria Beskidu żywieckiego, w otoczeniu malowniczych gór i pięknej przyrody powstał nowoczesny atrakcyjny obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy z szeregiem atrakcji, który zaprasza gości spragnionych odpoczynku, relaksu i wyśmienitych wrażeń kulinarnych do Ciśca k. Węgierskiej Górki.

Scenariusz, reżyseria, montaż: Mariusz Sładek
zdjęcia: Mariusz Sładek, Łukasz Binek
współpraca: Karol Kaprusiak, Kuba Nagórski

With the last ray of the sune

Backstage z sesji zdjęciowej “Ghostly beauty” dla magazynu Nociva 

Scenariusz, reżyseria, montaż: Mariusz Sładek
zdjęcia: Łukasz Binek, Mariusz Sładek

Szlak orlich gniazd – wznieś się na wyżyny

Film promocyjny zrealizowany dla Związku gmin jurajskich

Film promocyjny Szlaku orlich gniazd na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – jednego z najpiękniejszych zakątków Polski. Zrealizowany we współpracy z Dawnotemu Group dla Związku Gmin Jurajskich film ukazuje niezwykłe piękno przyrody, bogactwo historycznych miejsc oraz ogromny potencjał turystyczny i rekreacyjny tego regionu. Nasza praca została doceniona na festiwalu Film Art & Tourism Festival w 2015 roku, gdzie film zdobył II nagrodę. Zdjęcia do filmu zostały zrealizowane na przestrzeni 15 miesięcy w kilkudziesięciu miejscach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Scenariusz i reżyseria: Rozkręceni i Dawnotemu Group
zdjęcia: Grzegorz Lis, Mariusz Sładek, Tomasz Przewoźnik, Mateusz Adamski
zdjęcia lotnicze z drona: Grzegorz Lis
montaż: Mariusz Sładek

Szlak orlich gniazd

Teaser filmu “Szlak orlich gniazd – wznieś się na wyżyny”

Teaser do Filmu promocyjnego Szlaku orlich gniazd na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – jednego z najpiękniejszych zakątków Polski. Zrealizowany we współpracy z Dawnotemu Group dla Związku Gmin Jurajskich. Krótka forma reklamowa zaprazająca do obejrzenia filmu “Szlak orlich gniazd – wznieś się na wyżyny”.

Scenariusz i reżyseria: Dawnotemu Group i Rozkręceni
zdjęcia: Grzegorz Lis, Mariusz Sładek, Mateusz Adamski
zdjęcia lotnicze z drona: Grzegorz Lis
montaż: Grzegorz Lis

“Nissan przyszłości”

Film promocyjny z otwarcia nowego salonu Nissana w Sosnowcu

Film z eventu, zrealizowany na zlecenie Agencji kreatywnej Kręcisię!
Nowoczesny design i pionierska technologia samochodów Nissana wymaga profesjonalnej oprawy wizualnej i kreatywnej akcji promocyjnej. Film ukazuje szereg działań i nietuzinkowych pomysłów Agencji Kręcisię! na przyciągnięcie klientów do nowo otwartego salonu Nissana w Sosnowcu.

realizacja, montaż: Mariusz Sładek
zdjęcia: Mariusz Sładek, Łukasz Binek
współpraca: Karol Kaprusiak, Agata Swierkot

Dzień z życia studentów Inżynierii Środowiska

Film promocyjny dla Politechniki śląskiej – Wydziału Inżynierii środowiska

Film promocyjny zachęcający absolwentów szkół średnich do podjęcia studiów na Politechnice Śląskiej, wydziale Inżynierii Środowiska.
scenariusz, reżyseria, montaż: Mariusz Sładek
zdjęcia: Grzegorz Lis, Mariusz Sładek

Holiday park “Kacze stawy” w Łebie

Film promocyjny kompleksu wypoczynkowego “Kacze stawy” w Łebie

Film promocyjny, zrealizowany na zlecenie zarządu Holiday park „Kacze stawy”.
Piękna sceneria Bałtyku, w otoczeniu malowniczych wydm i pięknej przyrody funkcjonuje nowoczesny atrakcyjny obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy z szeregiem atrakcji, który zaprasza gości spragnionych odpoczynku, relaksu i wyśmienitych wrażeń kulinarnych do Łeby.

Scenariusz, reżyseria, montaż: Mariusz Sładek
zdjęcia: Mariusz Sładek, Teresa Sładek

Sięgaj chmur

Film z eventu promocyjnego firmy B&T Skyrise

Film z eventu promującego staż w firmie B&T Skyrise, wśród studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Realizacja, zdjęcia, montaż: Mariusz Sładek, Teresa Sładek

“Bądź jak Adam” – Wydział IŚiE – Inżynieria Bezpieczeństwa

Film promocyjny dla wydziału Inżynierii bezpieczeństwa Politechniki Śląskiej

Film promocyjny zachęcający absolwentów szkół średnich do podjęcia studiów na Politechnice śląskiej, Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa.
scenariusz, reżyseria: Mariusz Sładek
zdjęcia: Mariusz Sładek, Grzegorz Lis
montaż: Grzegorz Lis

25 lat firmy SAG

Film wizerunkowy – 25-lecie firmy SAG

Film wizerunkowy zrealizowany z okazji obchodów 25. lecia firmy SAG z Katowic,  zrealizowany na zlecenie Agencji kreatywnej Kręcisię!. W rolę narratora wcielił się sam pan prezes, zręcznie prezentując historię, ofertę i plany dalszego rozwoju firmy.

zdjęcia: Grzegorz Lis, Mariusz Sładek
zdjęcia lotnicze: Grzegorz Lis
montaż: Mariusz Sładek
współpraca: Filip Kasprzyk, Karol Kaprusiak

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne

Film wizerunkowy

Film wizerunkowy zrealizowany dla Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego w Kluczach. Ciekawą historię powstania i rozwoju przedstawia prezes stowarzyszenia, pastor Daniel Kaminów, oraz jego najbliżsi współpracownicy. Poznamy także burzliwe losy podopiecznych stowarzyszenia.

scenariusz, zdjęcia, montaż: Mariusz Sładek
zdjęcia lotnicze: Grzegorz Lis
współpraca: Karolina Kaminów

Electropoli Poland SA w Nowej Soli

Film wizerunkowy nowego zakładu produkcyjnego w Nowej Soli

Film wizerunkowy firmy Electropoli Poland SA – zakładu w Nowej Soli. Dynamiczny rozwój firmy Electropoli zaowocował uruchomieniem nowego zakładu produkcyjnego w Nowej Soli. Przedstawiamy nowoczesne rozwiązania i technologie w które obfituje nowa fabryka.

zdjęcia: Mariusz Sładek, Grzegorz Lis
zdjęcia lotnicze: Grzegorz Lis
montaż: Grzegorz Lis

Electropoli Poland SA

Film wizerunkowy

Film wizerunkowy firmy Electropoli Poland SA – zakładu w Bielsku-Białej. Przedstawiamy nowoczesne rozwiązania i technologie w które obfituje zakład na Podbeskidziu.

zdjęcia: Mariusz Sładek, Grzegorz Lis
zdjęcia lotnicze: Grzegorz Lis
montaż: Grzegorz Lis

Telefon GSM Maxcom 460 SOS

Film reklamowy telefonu MAXCOM 460 SOS

Reklama telefonu GSM Maxcom 460 SOS.

scenariusz, reżyseria, zdjęcia i montaż: Mariusz Sładek

Marionnaud w Silesia City Center

Film promocyjny z eventu – otwarcie nowej perfumerii w SCC

Film promujący event otwarcia perfumerii Marionnaud w katowickim Silesia City Center. Otwarcie połączone z uruchomieniem dodatkowych powierzchni handlowych w SCC które zaszczyciła swą wizytą pani Paris Hilton.

zdjęcia: Mariusz Sładek, Teresa Sładek, Grzegorz Lis
montaż: Mariusz Sładek

Admire Day&Spa

Film promocyjny dla Admire Day&Spa z Katowic

Film wizerunkowy firmy Admire Day&Spa z Katowic. Piękno, relaks, ekskluzywne wnętrza – to wszystko czeka na klientów w firmie Admire.

scenariusz, reżyseria, zdjęcia i montaż: Mariusz Sładek

XII Zlot Klubu Zabytkowych Mercedesów

Film promocyjny z eventu – zlot zabytkowych Mercedesów w Beskidzie śląskim

Relacja filmowa z eventu – zlotu zabytkowych Mercedesów w Beskidzie śląskim. Zrealizowana przez Dawnotemu Group produkcja filmowa przenosi nas w piękne góry Beskidu śląskiego które stanowią niezwykłą scenerię dla pięknych zabytkowych samochodów Mercedesa.

zdjęcia: Mariusz Sładek, Grzegorz Lis, Tomasz Przewoźnik
zdjęcia lotnicze: Grzegorz lis
montaż: Mariusz Sładek

Zakład Odzysku i Unieszkodliwiania

Film promocyjny z eventu – otwarcie nowego zakładu w Katowicach

Relacja z eventu w Katowicach, zrealizowana na zlecenie Agencji kreatywnej Kręcisię! : Uroczyste otwarcie nowej inwestycji MPGK z Katowic.

zdjęcia: Grzegorz Lis, Łukasz Binek
montaż: Grzegorz Lis

Panaceum

Teledysk Fejz – ft. ElixirMartynaDJ FEEL-X

Teledysk do utworu “Panaceum” – Fejz

zdjęcia (PL): Łukasz Binek, Mariusz Sładek
montaż: Łukasz Binek

Zakochałam się tam

Teledysk Angeliki Kiepury

Teledysk zrealizowany w malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Ta realizacja jest częścią promocji Szlaku Orlich Gniazd. Teledysk zrealizowany wspólnie z Dawnotemu Gropup na zlecenie Związku Gmin Jurajskich.
zdjęcia: Mariusz Sładek, Grzegorz Lis
montaż: Mariusz Sładek

Feeling Good

Teledysk Adam Katryniok Band

Teledysk zrealizowany dla zespołu Adam Katryniok Band

scenariusz, reżyseria, zdjęcia i montaż: Mariusz Sładek

Kolędy polskie – Gdy śliczna Panna

Teledysk Teresy Werner

Teledysk Teresy Werner zrealizowany wspólnie z Dawnotemu Group dla wydawnictwa Eska.

zdjęcia: Mariusz Sładek, Grzegorz Lis
montaż: Mariusz Sładek

Oberbajtle – sesja zdjęciowa z zespołem Oberschlesien

Backstage z sesji zdjęciowej w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Film backstage z sesji zdjęciowej z zespołem Oberschlesien.

zdjęcia i montaż: Mariusz Sładek